Jakimi kosmetykami zmienisz kolor włosów?

Jakimi kosmetykami zmienisz kolor włosów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki włosom możesz wyrazić siebie, dlatego tak często zmieniasz ich kolor. Preparatów do zmiany barwy jest wiele na dzisiejszym rynku. Poznaj kilka różnych kosmetyków do koloryzacji.

Produkty do koloryzacji włosów

Produkty do farbowania włosów, takie jak maski koloryzujące do włosów, to takie, które zmieniają ich kolor. Można podzielić je na trzy kategorie: tymczasowe, półtrwałe oraz trwałe.

Farby trwałe zmieniają naturalny kolor włosów i nadają im nowy. Efekt ten jest odporny na mycie i gwarantuje długoterminową zmianę koloru. Ich działanie opiera się na dwóch składnikach, które miesza się bezpośrednio przed nałożeniem farby na głowę. Zaleca się ich stosowanie przy włosach siwych, ponieważ tylko one zapewnią ci pełne krycie i zmianę koloru.

Preparaty półtrwałe to produkty, które nie modyfikują naturalnych barwników włosa, ponieważ osadzają się tylko na jego łusce. Nazywane są najczęściej tonerami lub szamponami koloryzującymi. Kolor wraz z myciem będzie stopniowo zanikać, wypłukiwać się.

Jeśli chcesz z łatwością usunąć nowy kolor podczas mycia, wybierz koloryzację tymczasową, ponieważ to właśnie ona zapewni zmianę barwy na krótki czas. Jest ona dostępna w różnych formach: piankach, sprayach, żelach, szamponach czy płukankach. Pigment nie wnika do wnętrza włosa. Jedynie sadza się na jego powierzchni, dlatego kolor zniknie już po jednym, góra dwóch myciach.

Bezpieczeństwo produktów do farbowania włosów

Farby do włosów są dobrze zbadaną grupą produktów. Badania naukowe potwierdzają ich bezpieczeństwo. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre składniki kosmetyków do farbowania włosów mogą spowodować u ciebie alergię. Objawić może się ona między innymi poprzez swędzenie czy zaczerwienienie skóry głowy, ale także podrażnieniem szyi, twarzy czy spojówek. Jeśli chcesz uniknąć potencjalnych reakcji alergicznych, musisz uważnie czytać oraz przestrzegać wskazówek na etykiecie. Używaj tych produktów tylko w sposób ściśle określony przez producenta.

Na opakowaniach ponadto znajdziesz ostrzeżenie oraz instrukcję, w jaki sposób przeprowadzić test alergiczny. Warto go wykonać, ponieważ stanowi on ważny środek ostrożności i wskaże czy produkt nie wywoła niepożądanej reakcji. Pamiętaj jednak, że po przeprowadzeniu takiego testu musisz odczekać 48 godzin, ponieważ wynika to z mechanizmu biologicznego organizmu. Do tego czasu rozwinąć się może opóźniona reakcja alergii kontaktowej.

Zdjęcie główne: pexels.com/Engin Akyurt

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*