Masażer do twarzy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Masażer do twarzy – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Magiczną moc masażu twarzy zna każda kobieta, która choć raz spróbowała takiego zabiegu. Twarz jest po nim zauważalnie wygładzona, a przyjemne doznania utrzymują się przez długi czas. Chcesz zadbać o swoją skórę? Wybierz domowy masażer do twarzy.

Masaż to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych odmładzających i tonizujących skórę. Można go wykonać za pomocą własnych rąk, udać się do gabinetu kosmetycznego lub skorzystać ze specjalnego sprzętu tzw. masażera do twarzy. Ostatnia opcja jest zdecydowanie najtańsza, najszybsza i najłatwiejsza.

Masażery do twarzy mogą być samodzielnymi urządzeniami lub opcjami w wielofunkcyjnych urządzeniach kosmetycznych. Różnią się zasadą działania, wydajnością, cechami użytkowania.

Dlaczego warto wykonywać masaż twarzy?

Masaż poprawia metabolizm komórkowy i stymuluje produkcję własnego kolagenu w skórze – dzięki temu zmniejsza się głębokość zmarszczek, cera staje się napięta. Poprawia się krążenie krwi, komórki nasycone są tlenem: kolor skóry staje się jaśniejszy, pojawia się zdrowy blask, znikają obrzęki i cienie pod oczami. Masaż twarzy może być bezsprzętowy – wykonywany jest ręcznie przy użyciu kosmetyków – lub z użyciem specjalnych urządzeń.

Domowy masażer do twarzy pozwala zaoszczędzić pieniądze na wizycie w salonie kosmetycznym i może być bardziej skuteczny, niż samodzielny masaż. Z reguły są to kompaktowe i wygodne urządzenia, które można wygodnie trzymać w ręce. Wykonanie  masażu za pomocą masażera nie jest bolesne, a wręcz przyjemne. Widoczny efekt będzie zauważalny już po kilku zabiegach.

Fot. Yan Krukov/Pexels

Rodzaje masażerów do twarzy

Masażer rolkowy

Masażery rolkowe to najtańsze, najbezpieczniejsze i najprostsze modele tego rodzaju urządzeń. Wyglądają jak obracające się rolki na uchwycie z rączką, mogą pracować mechanicznie – bez zasilania, są łatwe w obsłudze i niedrogie. Najlepiej stosować je rano.

Masażer próżniowy

Urządzenie próżniowe wciąga poszczególne obszary skóry za pomocą specjalnej małej nasadki. Efekt podobny jest do masażu akupunkturowego, jednocześnie oczyszczane są pory.

Masażer ultradźwiękowy

Urządzenia ultradźwiękowe można łączyć ze szczoteczkami i peelingami, wykonywać mikromasaż oraz pracować na zasilaniu bateryjnym lub sieciowym. Kosztują znacznie więcej niż rolkowe.

Masażer mikroprądowy

Urządzenie mikroprądowe działa zgodnie z metodą terapeutyczną i, w połączeniu ze specjalnymi kosmetykami, przynosi wiele korzyści i jest zalecane dla skóry starzejącej się. Przeciwwskazane przy nadciśnieniu.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie masażera do twarzy?

Nie wszystkie urządzenia są dokładnie masażerami. Ich funkcję mogą pełnić gadżety do czyszczenia ultradźwiękowego, dermabrazji, ogrzewania podczerwienią, fototerapii, jonoforezy i fonoforezy. Większość modeli łączy oczyszczanie i masaż.

Masażer wysokiej jakości powinien być łatwy w użyciu i zawierać jasną instrukcję obsługi.

Wygląd to kwestia gustu, ale kształt i waga urządzenia powinny zapewniać wygodne trzymanie i użycie. Urządzenia mogą być okablowane, z bateriami i wbudowanym akumulatorem – najnowsze modele są szczególnie wygodne w podróżach. Zazwyczaj ładuje się je za pomocą dostarczonego zasilacza sieciowego.

Przed zakupem przede wszystkim najpierw zdecyduj, jakiego efektu oczekujesz od masażera. Dostosuj typ urządzenia do Twoich potrzeb. Zwróć następnie uwagę na jakość wykonania produktu, jego wagę i sposób użycia.

Zalety masażu twarzy

Dzięki regularnym ćwiczeniom utrzymujemy nasze ciało w dobrej formie. W przeciwieństwie do ud czy brzucha, mięśnie twarzy nie dają się tak łatwo wytrenować i z czasem zaczynają tracić swoją jędrność. Czy zauważyłeś, że Twoja skóra wiotczeje i coraz wyraźniej pojawiają się na niej zmarszczki? Czy owal twarzy traci wyraźne kontury? Czas więc podjąć środki nadzwyczajne.

Regularnym masażem wzmacniasz tkanki i aktywujesz w nich przepływ krwi, polepszasz wchłanianie kosmetyków przez komórki, regulujesz procesy metaboliczne i normalizujesz pracę gruczołów łojowych.

Nawet proste urządzenie zaprojektowane do użytku domowego może rozwiązać wiele różnych problemów:

  • nada twarzy zdrowego koloru;
  • wygładzi drobne zmarszczki i zapobiegnie pojawianiu się głębokich zmarszczek;
  • usunie obrzęki;
  • oczyści pory;
  • aktywuje proces naturalnej regeneracji komórek;
  • rozluźni mięśnie twarzy,
  • sprawi, że kontur twarzy stanie się wyraźniejszy i bardziej stonowany.

Wykonując krótkie zabiegi samodzielnie tylko 2–3 razy w tygodniu, wkrótce zauważysz wyraźny pozytywny efekt, porównywalny z wynikiem wizyty u profesjonalnego kosmetologa.

Fot. Polina Kovaleva/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*